Start


Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty fotograficzne – „Fotografia dla początkujących: Zdjęcia z wakacji”.
 

Dla kogo są te warsztaty?

Dla wszystkich zainteresowanych fotografią. Dla tych, którzy w tym roku z wakacji chcą przywieść lepsze zdjęcia. Dla tych, którzy chcą lepiej poznać swój aparat. Nieważne czy masz 10 czy 110 lat, nieważne czy robisz zdjęcia kompaktem czy lustrzanką. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z fotografią, te warsztaty są dla Ciebie.
 

Ile kosztują warsztaty?

Warsztaty są bezpłatne. Nie trzeba nic płacić, wystarczy zapisać się i przyjść z dobrym humorem i chęcią do nauki.
 

Gdzie i kiedy odbędą się warsztaty?

Warsztaty odbędą się 12. lipca 2012 r. w Łosickim Domu Kultury. Zaczynamy o 17.00. Warsztaty będą trwały około dwóch godzin zegarowych.
 

Czy trzeba się zapisywać?

Tak. Warsztaty są bezpłatne, ale jesteśmy ograniczeni wielkością sali. Żeby się zapisać wystarczy zadzwonić (792097650) lub wysłać maila (info@jurkowscy.eu). Zgłoszenia przyjmujemy do 10. lipca, ale w związku z tym, że liczba miejsc jest ograniczona - im szybciej się zapiszecie, tym lepiej.

 

Czym będziemy zajmować się na warsztatach?

Będziemy mówić o rzeczach podstawowych, ale bardzo istotnych – dowiecie się jak prawidłowo naświetlić zdjęcie. Poznacie trzy podstawowe czynniki od których zależy ostateczny wygląd zdjęcia: przesłonę, czas naświetlania i czułość ISO.

Będziemy też rozmawiać o tym jak skomponować zdjęcie w sposób ciekawy. Skupimy się głównie na ujęciach typowych dla fotografii wakacyjnych. Podpowiemy, co zrobić, żeby znajomi, którym pokazujecie zdjęcia mogli zobaczyć to co i Wam się spodobało.

W końcu dowiecie się trochę na temat użycia lampy błyskowej. Bo na wakacjach są sytuacje, kiedy to lampa może nam poprawić zdjęcie oraz takie, w których użycie lampy tylko przeszkadza.

To tak w skrócie. Oczywiście jeśli wystarczy nam czasu, postaramy się też odpowiedzieć na Wasze pytania.
 

Czy muszę coś przynieść?

Najważniejsze to dobry humor i chęć do nauki. Poza tym dobrze będzie przynieść swój aparat, wtedy od razu będzie można znaleźć odpowiednie opcje i wypróbować to o czym będziemy mówić. Można też przynieść kartkę i długopis, do zapisywania ewentualnych notatek.
 

Jeśli jesteś zainteresowany – zadzwoń (792097658) lub napisz do nas (info@jurkowscy.eu). Odpowiemy na wszystkie pytania związane z warsztatami.